Dr Renato Cocconi
Prof. Nikolaos Perakis

Ortodoncja i stomatologia estetyczna-cyfrowe połączenie leczenia zachowawczego, periodontologii, protetyki, endodoncji, chirurgii i ortodoncji – zdrowy i wydolny czynnościowo narząd żucia

Informacje o kursie

NA KURSIE OPOWIEMY O:

• Cyfrowym planowaniu w leczeniu interdyscyplinarnym
• Ortodoncji i stomatologii estetycznej – kto, co i kiedy?
• jakich materiałów powinniśmy używać? Od kompozytu po CD, CAM, PICN
• Brakujących zębach bocznych – wskazania do otwierania i zamykania
• Połączeniu biomechaniki i implantów podniebiennych
• Pojedynczych uzupełnieniach protetycznych a implantach
• Hierarchii w podejmowaniu decyzji w przypadkach leczenia interdyscyplinarnego

Krok po kroku – od zaprojektowania uśmiechu po kliniczne realizacje

W ostatnich latach nowoczesna stomatologia przeszła wiele rewolucyjnych zmian. Lekarze i technicy dentystyczni muszą zmierzyć się z trudnymi wyborami, m. in. z wieloma opcjami leczenia, z różnymi materiałami itp. Pacjenci w każdym wieku, z rosnącymi wymaganiami estetycznymi, chcą mieć wybór finalnych rezultatów leczenia z uwzględnieniem różnych metod. Celem kursu jest pokazanie szerokich możliwości i zakresu leczenia z uwzględnieniem stomatologii estetycznej, dostępnych materiałów i technologii. Obok klasycznego podejścia „smile design” przedstawiona zostanie nowa koncepcja „percepcja wzrokowa” – aby stworzyć wrażenie harmonijnego uśmiechu, nawet jeśli nie odzwierciedla on klasycznych cech estetycznych.

Estetyka – odbudowy bez użycia rąk i z zastosowaniem klejenia pośredniego

Z uwagi na charakterystyczne właściwości, kompozyt i wypełnienia ceramiczne, pozwalają na perfekcyjną optymalizację kształtu będąc doskonałym uzupełnieniem etapu finishingu w leczeniu ortodontycznym, a także znajdują zastosowanie w bardziej kompleksowych przypadkach przy odbudowach estetycznych. Klejone odbudowy porcelanowe są świetnym rozwiązaniem dla funkcjonalnego i estetycznego uzupełnienia zębów przednich. Optymalną sztywność porcelany, idealną, charakterystyczną powierzchnię i siłę biomechaniczną uzyskuje się poprzez klejenie wysokiej jakości i wysokiej wydajności, które stanowi wsparcie dla korony zęba w funkcji gryzienia i żucia. Również efekty wizualne koron porcelanowych i poprawa jakości życia dzięki nim sprawia, że ich zastosowanie w stomatologii estetycznej wydaje się kluczowym. Pokażemy również klasyczną i cyfrową pracę zespołu lekarz-technik, a także omówimy kliniczną charakterystykę kompozytu i technikę wtryskiwania igłowego krok po kroku.

Dr Renato Cocconi

Dr Renato Cocconi ukończył specjalizację na Wydziale Ortodoncji Uniwersytetu w Mediolanie. Po uzyskaniu tytułu magistra wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie nabywał doświadczenia w leczeniu ortodontycznym i chirurgii ortognatycznej pod okiem m. in. dr Larry’ego Andrewsa, Ronalda Rotha i Billa Arnetta. W latach 1993-2008 był profesorem Wydziału Ortodoncji na Uniwersytecie w Mediolanie.
Jest członkiem EOS, AAO, SIDO, a także aktywnym członkiem Angle Society of Europe. Wielokrotnie występował jako czołowy wykładowca na kongresach EOS, AAO, zjazdach europejskich i amerykańskich towarzystw ortodontycznych. Prowadzi również prywatną praktykę ortodontyczną w Parmie, gdzie nadzoruje część ortodontyczno-chirurgiczną programu FACE wraz z szefem chirurgów, prof. Mirco Raffaini.

Prof. Nikolaos Perakis

Prof.Nikolas Perakis ukończył z wyróżnieniem stomatologię na Uniwersytecie Bolońskim we Włoszech. Edukację kontynuował na Uniwersytecie w Genewie w Szwajcarii, gdzie obronił pracę doktorską (promotor Dr Pascal Magne) i ukończył specjalizację z protetyki pod kierownictwem Prof. U. Belsera.
Aktywny członek Swiss Society of Restorative Dentistry (SSRD), Academia Italiana di Conservativa (AIC), Interdisciplinary Gymnasium CAD-CAM (GICC).
Wykładowca na Wydziale Protetyki Uniwersytetu w Genewie od 2004r, zatrudniony na stanowisku profesora na Uniwersytecie Bolońskim. Autor wielu artykułów i wykładów na arenie międzynarodowej. Prywatną praktykę prowadzi w Bolonii.

Dane osobowe:

Dane do faktury:

Termin

2-3 października 2021

Miejsce

Warszawa

Cena

2 190 zł

Punkty edukacyjne

14